Heroes of Might and Magic II - The Succession Wars

Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars

Co je nového v Heroes of Might and Magic II?

Hra Heroes of Might and Magic II, pokračování hry Heroes of Might and Magic, má mnoho nových rysů a vylepšení. Jestliže jsi hrál první Heroes, v této části najdeš přehled hlavních změn v Heroes 2. Podrobné informace k jednotlivým položkám budou uvedeny v příslušné části manuálu.

 

Kouzla

Změnil se systém znalostí a používání kouzel. Nyní máš k dispozici tzv. magickou energii, kterou potřebuješ k seslání kouzla. Kouzla, která se jednou naučíš, si pamatuješ stále. Číslo uvedené u kouzla nyní vyjadřuje množství magické energie, které musíš mít k dispozici, abys dané kouzlo mohl použít. Bylo přidáno mnoho nových kouzel a také lze nyní stavět pět úrovní věže kouzel, oproti čtyřem v prvním dílu Heroes.

 

Boj

Bylo zvětšeno bojiště a přidány nové bojové jednotky. Bojovníci mohou být ovlivněni více kouzly současně (např. Zpomalení, Kletba, Štít a Slepota mohou současně působit na jednu jednotku).

 

Hrdinové

Přibyly dva nové typy hrdinů - Mág a Nekromant. Mág je mocný čaroděj s armádou magických bojovníků a Nekromant je čaroděj černé magie ovládající nemrtvé. Hrdina se nyní může učit druhotné dovednosti jako např. hospodaření nebo balistika. Některé z těchto dovedností jsou určitým typům hrdiny vrozené stejně jako v prvních Heroes (hledání cest u Barbara nebo navigace u Kouzelnice). Hrdinové se mohou naučit celkem 8 z celkové nabídky 14 druhotných dovedností. Tyto dovednosti hrdinové získávají při každém postupu na vyšší úroveň.

 

Hrady

Do hradů přibyly nové stavby zvyšující jejich obranu. Některé stávající stavby lze nyní také vylepšit - čímž lze docílit výroby silnějších bojových jednotek.. Dále přibyly úplně nové typy staveb jako např. socha nebo tržnice.

 

Bojové jednotky

Některé bojové jednotky lze nyní vylepšit a docílit tak jejich vyšší bojeschopnosti. Toto vylepšení zpravidla bojovou jednotku zrychlí, zvýší její energii a někdy jí také přidá nové speciální schopnosti. Byly přidány dvě nové skupiny bojových jednotek - jedna pro Mága a jedna pro Nekromanta.

 

Scénáře

Velikost mapy může být nyní menší nebo větší než v prvních Heroes (od 1/4 původní velikosti až do 4-násobné velikosti). V mnoha scénářích je třeba k získání vítězství splnit konkrétní úkol namísto standardního pobití všech nepřátel. Tyto speciální úkoly budou popsané vždy na začátku každého scénáře. Přibyly dva nové typy terénu (pustina a pláž) a spoustu nových objektů na mapě.

 

Kampaň

Na začátku hlavní kampaně Heroes 2 si budeš moci zvolit, za kterého ze dvou synů lorda Ironfista chceš hrát - za Rolanda (strana dobra) nebo za Archibalda (strana zla). Každá strana má vypracovanou rozdílnou sadu zajímavých scénářů, takže je dobré vyzkoušet obě dvě.

 

Vlastnosti

  • 66 jednotek
  • 9 druhů terénu
  • Přes 60 kouzel
  • 4 hlavní dovednosti
  • Přes 70 artefaktů
  • 14 vedlejších dovedností
  • 74 stavby
  • 6 druhů hradů/hrdinů
  • 40 kapmaní scénáře s jedinečnou 3D video sekvecnemi pro každého
  • Až 6 hráčů na jednom počítači, modem, sít, přímé připojení nebo internet