Heroes of Might and Magic IV: Gathering Storm

Přehled

Heroes of Might and Magic 4 (IV): The Gathering Storm Expansion

 

The Gathering Storm je první datadisk ke hře Heroes of Might and Magic IV, který byl vydaný 24. září 2002. Rozšiřuje původní hru o nové kampaně, nové samostatné scénáře, nové mapy pro hru více hráčů, nové jednotky a o mnoho nových artefaktů a lokací mapy dobrodružství. Tyto dodatky vás donutí vyvinout nové strategie pro dosažení vítězství.

 

Co je nového?

  • 6 nových vlastností kampaně, které obsahují 22 map. Dobrodružství pěti hrdinů, kteří se snaží přinést konec chaosu způsobeným šílencem Hexise.
  • V kampaních se objevuje pět nových hrdinů: Alita Eventide, Bohb, Kozuss, Dogwoggle a Agraynel.
  • 21 nových map scénář, včetně třech spojeneckých map.
  • K dispozici je pět nových hrdinů, z nichž všichni mají své vlastní kampaně: Mistři magie | Protiklady přitahují | Další příběh barda | Moc je právo | Otázka života a smrti | Nadcházející bouře
  • 7 nových objektů dobrodružství.
  • 16 nových artefaktů: Prsten světla, Plášť temnoty, Tygří zbroj, Mrazivé kladivo, Harmonická zbroj, a další.. Tyto artefakty pro hrdiny se dají kombinovat pro jedinečnou možnost.
  • 4 nové neutrální jednotky: Goblinní rytíř (Chaos) je na úrovni 3, Černokněžnice (Řád) je na úrovní 4, Gargantuan (Příroda) je na úrovni 4 a Temný rytíř (Smrt) také na úrovni 4.
  • Jsou zde další hudební skladby uvedené v hlavní nabídce.

 

Nové kampaně

Datadisk Gathering Storm zahrnuje 6 nových kampaní, které vypravují příběhy o pěti hrdinech a jejich dobrodružném boji proti šílenému čarodějovi jménem Hexis, jen ovládl království Přírody a Smrti a spustil tak řetěz událostí, které ohrožují nejen vlastní království hrdinů Devonshire, ale celou zemi Lodwar. Čím víc roste Hexisova moc, tím negativnějí působí na přírodu samotnou. Je na pěti hrdinech, aby zastavili Hexise a nějakým způsobem odčinili škody, které napáchal.

 

Další příběh brada

Tato kampaň vypravuje příběh o bardce Agraynel, která se vydává hledat tři artefakty dříve patřící Aiffe, bardce legendární inteligence a dovednosti. Do cesty se jí postaví síly Stínů. Objevily se tyto síly náhodou, nebo jsou součástí nějakého spiknutí, které má zabránit získání artefaktů?


Mistři magie

Arcimág Bohb má před sebou dobrodružství, jehož cílem je spojit pět legendárních artefaktů, které kdysi používal největší arcimág Nevar. Každý z pěti artefaktů byl kdysi dávno ukraden jedním z pěti mágů, a ti se teď prohlaušjí za mistry svých magických kol. Bohb je bude muset všechny porazit, aby shromádil Nevarovy artefakty a uvolnil jejich tajemnou sílu.

 

Protiklady přitahují

Čaroděj Kozuss se bude muset nejdříve vydat do džunglí Aldamaru a pak do království Merlion, aby našel tři artefakty vytvořené během pradávné války. Tyto neobyčejně výjimečné artefakty vyžadují řádné použití nepřátelských škol Řádu a Chaosu.


Otázka života a smrti

Tato kampaň vypravuje příběh temné kněky Ality Eventide. Jejím úkolem je znovu získat Prsten života a Plášť temnoty. Tyto artefakty však mají v držení dva mocné kulty a bez boje se s nimi nerozloučí.


Moc je právo

Drzý a příliš sebevědomý Dogwoggle vyrazí pátrat po legendární Tygří zbroji. Dozví se, že jednotlivé části vlastní tří šílení bratři, kteří vládnou nedalekému malému království. Tato kampaň popisuje Dogwogglovo tažení proti třem vládcům.


Nadcházející bouře

Jakmile pět nyní mocných hrdinů splnilo své samostatné úkoly, opět se shledají v Devonshire a společně vyrazí proti Hexisově pevnosti na jihu. Jejich cesta bude plná nebezpečí a hrdinové si budou muset cestu skrz pošpiněné a zvrácené armády přírody nejprve vybojovat. Bitva s Hexisem už čeká!