Heroes IV - Kampaně - Smrt - Polomrtvý

Život - Pravá čepel | Síla - Sláva minulých dnů | Řád - Cena míru
Příroda - Elvin a Shaera | Smrt - Polomrtvý | Chaos - Pirátova dcera

 

Když byl zničen svět, Gauldoth ztratil úplně všechno, včetně své lidskosti. Poté, co se mu správně nepodaří mocné kouzlo, zůstává Gauldoth ve stavu trvalého rozporu. Polovina jeho těla je živá, zatímco druhá polovina je nemrtvá. Vzhledem k tomu, že nutnost přiměje Gauldotha ukrojit si kousek z tohoto nového světa pro sebe, zaplete se jeho osud se zlovolnou bytostí z jiné říše, jejíž cílem bylo z celého vesmíru vymýtit život.

Pojídač dětí

Popis scénáře

Obsaď Vitross. Gauldoth spolu se všemi kouzly, dovednostmi a zkušenostmi postoupí do další mapy. Všichni hrdinové mohou postoupit maximálně na 12. úroveň.

Popis mapy

Gauldoth žil v tomto novém světě jako zvíře v divočině, po léta osamocen. Když ho chytli sedláci a pokusili se ho upálit na hranici, stěží jim unikl do lesa. Strach a hněv v něm brzy zrodily novou touhu. Gauldoth postavil vlastní malou armádu a vydal se na cestu poznání a také msty.

Pekelná sféra

Popis scénáře

Zachraň Kalibarra. Gauldoth spolu se všemi kouzly, dovednostmi a zkušenostmi postoupí do další mapy. Všichni hrdinové mohou postoupit maximálně na 18. úroveň.

Popis mapy

Během znepokojující vize se Gauldoth dověděl, že jeho Mistr, Kalibarr, nezahynul během Zúčtování. Nyní musí bojovat proti křižákům a démonům, aby našel cestu do jiného světa a zachránil mistra, kterému dluží za svůj život.

Body síly

Popis scénáře

Ovládni 5 bodů síly. Gauldoth spolu se všemi kouzly, dovednostmi a zkušenostmi postoupí do další mapy. Všichni hrdinové mohou postoupit maximálně na 24. úroveň.

Popis mapy

Při pokusu obnovit moc svého mistra se Gauldoth rozhodne učinit nemožné - spustit všech pět Bodů síly. Ale není vhodná doba býti vzdálen od domova, když se Království nachází uprostřed vzpoury démonů.

Život a smrt

Popis scénáře

Poraz Malviche. Gauldoth spolu se všemi kouzly, dovednostmi a zkušenostmi postoupí do další mapy. Všichni hrdinové mohou postoupit maximálně na 30. úroveň.

Popis mapy

Mocný upír a bývalý stoupenec Nekrossu zvaný Malvich na sebe přivolal Kalibarrův hněv. A tak dostal Gauldoth úkol nejen provinilce zabít, ale také získat krvežíznivcovo nejcennější vlastnictví, jedinečnou a vrcholně ďábelskou Hůl z mrtvého dřeva.

Bezbožný dech

Popis scénáře

Zničit Kalibarra a zmocnit se města Nekorrum.

Popis mapy

Gauldoth byl přinucen zradit svého milovaného Mistra Kalibarra, když se dozvěděl, že nebožtík vlastně slouží zlovolnému bohu smrti, který je rozhodnut zničit v tomto novém světě vše živé. Za tři měsíce budou hvězdy v příznivém postavení a Kalibarr bude moci použít Bezbožný dech, artefakt schopný zničit každé živé tělo. V zájmu celého světa i svého vlastního přežití ho musí Gauldoth zastavit.

 

Závěr

Snažil jsem se pochopit vesmír, který připustí zánik celé planety. Co zvítězí v tomto nekonečném sporu - ničení nebo tvoření? Jistě vím jedině to, že nikdy nemáš dávat veškerou důvěru jen jedné straně. Jestli chceš přežít, zlatá je střední cesta.