Heroes IV - Gathering Storm - Kampaně

Mistři magie

Mistři magie | Protiklady přitahují | Další příběh barda
Moc je právo | Otázka života a smrti | Nadcházející bouře

 

Arcimág Bohb usiluje o opětovné spojení pěti legendárních předmětů, které kdysi patřily největšímu z arcimágů, Nevarovi. Po jisté době se tyto předměty dostaly do rukou pěti mágů, kteří o sobě prohlašovali, že jsou mistry svých magických škol. Bohb je musí všechny porazit, aby mohl opět spojit Nevarovy předměty a odhalit jejich tajemnou moc.

Ostrov Pyre

Popis scénáře

Získat artefakt zvaný Cestovatelské boty. Bohb a Violet, jejich kouzla, dovednosti a zkušenost se převedou do další mapy. Všichni hrdinové mohou postoupit maximálně na 12. úroveň.

Popis mapy

Bohb při tažení proti Eradawn, druidce z ostrova Pyre, spojil své vojenské síly s Violet. Společně musí potlačit vzpouru barbarů na jihu a porazit Eradawn na západě, aby vymohli první z Nevarových artefaktů.

Slartův fjord

Popis scénáře

Získat artefakt zvaný Arcimágův klobouk. Bohb a Violet, jejich kouzla, dovednosti a zkušenost se převedou do další mapy. Všichni hrdinové mohou postoupit maximálně na 18. úroveň.

Popis mapy

Bohb a Violet při svém pokusu porazit čaroděje řádu Delnara a potlačit vzpouru klanu lorda Gurta, silného barbarského válečníka, vstoupili do oblasti blízko Slartova fjordu.

Lambenstké planiny

Popis scénáře

Získat artefakt zvaný Plášť z pírek andělů a porazit hrdinu jménem Oreha. Bohb, jeho kouzla, dovednosti a zkušenost se převedou do další mapy. Všichni hrdinové mohou postoupit maximálně na 22. úroveň.

Popis mapy

Bohb se musí postavit Alberonovi, Mistrovi magie Života, aby získal třetí z Nevarových artefaktů. Oreha, nejmocnější ze všech barbarských uzurpátorů, se v poslední době pohyboval v blízkosti Lambentských planin, kde uzavřel spojenectví s Alberonem, aby mu pomohl s jeho povstáním proti Violet. Porážkou Orehy bude dokončen Violetin úkol sjednotit klany pod její vládou.

Mt. Anon

Popis scénáře

Získej artefakt zvaný Prsten záře. Bohb, jeho kouzla, dovednosti a zkušenost se převedou do další mapy. Všichni hrdinové mohou postoupit maximálně na 26. úroveň.

Popis mapy

Violet, která dokončila svůj úkol sjednotit kmeny, odjela domů, aby vedla jednání mezi jednotlivými klany. Bohb musí nyní sám cestovat do středu ohnivých vrcholků Mt. Anonu, aby se střetnul s Raylonem o čtvrtý Nevarův artefakt, Prsten vzplanutí.

Močály smrti

Popis scénáře

Získat artefakt zvaný Hůl rušení. Bohb, společně se svými kouzly, dovednostmi a artefakty nazývanými Arcimágův klobouk, Hůl narušení, Plášť z pírek andělů, Prsten záře a Cestovatelské boty, se přenese do poslední kampaně proti Hexisovi.

Popis mapy

Bohb se musí utkat s posledním protivníkem, temným pánem Cardonisem, aby získal Hůl rušení, poslední z Nevarových artefaktů. Nicméně Cardonis netouží po ničem jiném než doplnit si celou sadu artefaktů, takže pilně pracuje na způsobu, jak Bohbovi násilím vyrvat jeho čtyři artefakty.

 

Závěr

Po vítězství nad pátým z mistrů magie má Bohb ve svém držení všech pět ztracených Nevarových artefaktů. Bude potřebovat moc každého z nich, aby porazil Hexise a jeho přisluhovače.