Heroes V - Unikátní dovednosti - Nekromancie

Brána (Pán démonů) | Mstitel (Hraničář)
Nekromancie (Nekromant) | Řemeslo (Čaroděj)
Řetězy elementů (Warlock) | Výcvik (Rytíř)

 

 

Základní nekromancie

HoMM5

Unikátní schopnost nekromanta. Umožňuje oživit 20% padlých živých nepřátelských jednotek a zařadit je do své armády (omezený počet jednotek lze týdně zvyšovat). Ovlivňuje počet bodů temné energie.

 

Lepší nekromancie

HoMM5

Unikátní schopnost nekromanta. Umožňuje oživit 30% padlých živých nepřátelských jednotek a zařadit je do své armády (omezený počet jednotek lze týdně zvyšovat). Ovlivňuje počet bodů temné energie.

 

Expertní nekromancie

HoMM5

Unikátní schopnost nekromanta. Umožňuje oživit 40% padlých živých nepřátelských jednotek a zařadit je do své armády (omezený počet jednotek lze týdně zvyšovat). Ovlivňuje počet bodů temné energie.

 

Dokonalá nekromancie

HoMM5

Unikátní schopnost nekromanta. Umožňuje oživit 50% padlých živých nepřátelských jednotek a zařadit je do své armády (omezený počet jednotek lze týdně zvyšovat). Ovlivňuje počet bodů temné energie.

 

Schopnosti

Kvílení bánší

HoMM5

Poskytuje hrdinovi možnost vzývat v boji samotnou smrt. Všechny živé nepřátelské jednotky získají postihy -1 k morálce a štěstí a -10 % k iniciativě.

Délka působení je 2+0.25*Úroveň_hrdiny tahů.

 

Věčné otroctví

HoMM5

Nekromant získává schopnost oživit po boji část padlých nemrtvých jednotek ze své armády.

Je náhodně vybrána jedna skupinka, která utrpěla ztráty. Mrtvé jednotky v této skupince opět povstanou, jejich celkové body zdraví mohou být až 7+5*Úroveň_hrdiny.

 

Znamení nekromanta

HoMM5

Dává nekromantovi schopnost duševního propojení s kterýmkoli tvorem na bojišti až do konce bitvy. Utrpí-li daná jednotka nějaké poškození, dostane nekromant určité množství many, neboť těží z utrpení těchto tvorů.

Může být najednou označeno pouze jedno stvoření. Jedna mana je obnovena za každých obdržených 50 bodů škod. Na vybrání cíle je spotřebována pouze polovina tahu nekromanta.

 

Hrůzné kvílení 3.1 Tribes of the East

HoMM5

Speciální schopnost (kvílení bánší) dále sníží morálku nepřítele o -6.

  • Nekromant: požaduje Mocné zrychlení (Útok), Tichý pronásledovatel (Logistika), Nečistá půda (Magie Temnoty), Kvílení bánší (Nekromancie)
  • » Nekromant: požaduje Obroda temnoty (Magie Temnoty), Vyhnanství (Magie Přivolávání), Pán nemrtvých (Osvícení)