Heroes VII - Hrady - Azyl

Přehled | Budovy | Budovy líhně | Hrdinové | Jednotky

Azyl, Svatá Říše lidí

Hrad - Azyl

 

Azyl - symbol

Azyl - RytířRytíři a Kněží Svaté Říše vzývají Elratha, Draka dobra a světla, který jim dává kouzelnou moc vycházející z elementu jeho říše. Jejich údělem je žít život hodný Elrathových hodnot pravdy a ctnosti, šířit světem jeho posvátné světlo a formovat svět ku jeho obrazu...

Svatá Říše byla původně skupinou rozhádaných klanů. Ronan Veliký, nejvyší král Sokolů, je sjednotil díky kombinaci vynikajícího vojevůdctví, oslnivé diplomacie a příležitostně politického sňatku. Jakmile byla země pod jeho nadvládou, vyhlásil založení Sokolí Říše a začal pracovat na tom, aby jeho titul byl dědičný.

Přibližně v té samé době hledali Andělé, čelící bezprostřednímu nebezpečí vymření své rasy, národ, který by mohli obrátit na svou víru. Jejich zrak se uchýlil k lidem mladé Sokolí Říše, ztracených v dozvucích Války Ohně a v náboženském pozdvižení, které následovalo po Sar-Elamově přijetí mezi Dračí bohy.

Svatá Sokolí Říše je teokracie s feudálním uspořádáním společnosti. Teoreticky je Císař svrchovaným vládcem, ale ve skutečnosti je území říše rozdělené na šest vévodství (Gryfí, Vlčí, Býčí, Chrtí, Jelení a Jednorožce) a nespočet baronství, takže Císař tráví většinu svého času jednáním se svou šlechtou.

Takřka neustále se alespoň jedna z částí Říše nějakým způsobem bouří, i když jen výjimečně se jedná o spory vážné nebo krvavé... tedy až do dnes. Více než osm století po svém založení čelí Svatá Říše své největší krizi po té, co agenti démonů zavraždili Císařovnu Maeve z rodu Sokolů a její děti.

 

Vlastnosti

Spravedlivost

Díky své víře a bratrskému duchu mají vojska Svaté Říše působivou morálku, která se v boji stává mocným nástrojem. Občas to vypadá, jako by útočila dvakrát častěji než jejich protivník. 

Čest a povinnost

Rytíři v sedlech tvoří těžké úderné jednotky Říše podporované těžkou pěchotou a střelci. Říše se také může spolehnout na mýtické bytosti, jako jsou Andělé nebo Gryfové.

Mistři obrany

Jednotky Azylu excelují v obraně a o jejich schopnosti donutit své soupeře k boji tam, kde chtějí oni, kolují legendy. Často vítězí v dlouhých bitvách odoláváním nepřátelským útoků, zatímco šetří síly svých vlastních jednotek. 

Nositelé světla

Přestože mají přístup k většině magických škol, Azyl převážně spoléhá na sílu magie Světla, "svaté" magie Elratha a jeho hodnot pravdy, spravedlnosti a dokonalsti. Světlo osvítí ty ctnostné, ale spálí a oslepí nevěřící. Dokáže vyléčit ty, kteří mu slouží, a dokonce je i přivést zpět k životu.